På vår 30-års jubileumsfest fikk vi gleden av å introdusere to nye æresmedlemmer:
Eivind Luthen.
Bente Berg.
Etter at foreningen har blitt 30 år gammel, så er det på rett tid at Eivind får ta sin plass blant disse for sitt arbeid for pilegrimssaken i Norge. Bente har gjort en uttrettelig jobb som med-redaktør av Pilegrimen og tatt på seg ett stort ansvar for at vårt medlemsblad skal kunne bli utgitt.
Vi har fra før følgende æresmedlemmer:
Trond Muri.
Tormod Berger.
Lisbeth Stigen.
Men siden det å være pilegrim også kan sies å være å skynde seg langsomt, fikk vi og gleden av å overrekke bevisene på æresmedlemskap til Tormod Berger og Lisbeth Stigen på jubileumsfesten også.
Æresmedlemsskap i Pilegrimssfellesskapet St. Jakob utdeles til de personene som over lang tid har lagt ned en innsats for foreningen som overgår både de forventningene og kravene som er gitt i henhold til deres verv.